Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Lovosice - 20. dubna 2024   18:00

Ukončeno
Karviná
Karviná
1' Solák  • 2' Růža  • 4' Živanov  • 6' Živanov  • 6' Nantl  • 8' Solák  • 9' Nantl  • 12' Růža  • 13' Harabiš  • 14' Fulnek  • 15' Růža  • 15' Živanov  • 19' Patzel  • 21' Nantl  • 22' Nantl  • 24' Živanov  • 25' Harabiš  • 26' Solák  • 27' Růža  • 28' Solák  • 30' Užek  • 32' Harabiš  • 34' Harabiš  • 36' Živanov  • 39' Živanov  • 40' Široký  • 43' Široký  • 44' Užek  • 47' Užek  • 51' Široký  • 55' Harabiš  • 55' Užek  • 57' Široký  • 60' Harabiš
35:21
(21:12)
Stav série: (2:1)
Lovosice
Lovosice
7' Horák   • 9' Kupa   • 10' Kupa   • 11' Kupa   • 14' Kupa   • 18' Holubec   • 19' Horák   • 21' Kupa   • 22' Heřmanovský   • 24' Kupa   • 30' Stach   • 37' Mizera   • 42' Holubec   • 43' Chotěborský   • 55' Fornbaum   • 59' Bereš   • 60' Motl   • 60' Fornbaum
Přenos se aktualizuje automaticky

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 35:21 (21:12)
Nejvíce branek: Harabiš 7/1, Živanov 6, Růža 4 – Kupa 6, Motl 3/2, Holubec 2. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 5:3. ČK: Solák (KAR). Diváci: 1100.
Karviná dokázala využít zaplněné domácí haly a před zraky 1100 diváků deklasovala Lovosice 35:21. Lví podíl na tomto vítězství mají brankáři Mokroš a Brychlec, kteří výborně chytali od úvodních minut a zajistili, že si Karviná velmi rychle vypracovala výrazný náskok, který v průběhu střetnutí dál navyšovala. Karvinští se tak ujali vedení 2:1 v semifinálové sérii a jsou jedno vítězství od postupu do finále.
Konec zápasu.
60'
Ještě v samém závěru se povedlo Matějovi Fornbaumovi po náskoku z hranice devítky prostřelit domácího gólmana a stanovil konečné skóre na 21:35 z pohledu Lovosic.
60'
Na druhé straně zakončil rychlou akci domácích Harabiš.
60'
Na začátku poslední minuty koriguje skóre Jiří Motl.
59'
Bereš, který dnes debutuje v dresu Lovosic, se prosazuje z protiútoku.
58'
Brychlec dál přivádí útok Lovosic k zoufalství. Ve druhém poločase chytá znamenitě.
57'
Široký si seběhl ze křídla, naskočil do brankoviště a v letu zachytil nahrávku a stihl ještě i vystřelit.
57'
Několik nepřesných zakončení z obou stran. Domácí jsou u míče.
55'
Užek byl na hranici brankoviště opět nezastavitelný.
55'
Fornbaum snižuje střelou z hranice devítky z levé strany.
55'
Harabiš se uvolnil ke střele ve skulině mezi dvěma obránci soupeře.
54'
Tentokrát se hostům povedlo využít sedmimetrový hod. Motl se trefil k tyči.
53'
Harabiš ze sedmičky v útoku Karviné naopak obloučkem překonal brankáře Lovosic.
52'
Dichaminžia ale neusměrnil míč do brány, Brychlec jej vytěsnil vedle pravé tyče!
51'
Hosté dostanou možnost střílet sedmičku.
51'
Lovosice v útoku neuspěly, z protiútoku se naopak prosazuje Široký.
50'
Oddechový čas pro tým HK FCC Město Lovosice.
49'
Tentokrát se domácím nepovedlo uvolnit na hranici brankoviště Užeka. Míč zaletěl do autu.
49'
A ani další zakončení k pravé tyči si nenašlo cestu za Brychlece, jenž znovu zastavuje střelu!
48'
Brychlec si připisuje další parádní zákrok. Lovosice zůstávají v útoku.
47'
Avšak jakmile míč dostane na hranici brankoviště Užek, je k nezastavení.
47'
Brychlec na druhé straně zastavil střelu z levé strany. Teď jsou to chvíle brankářů.
46'
Brankář Adamík skvěle vystihl střelu Harabiše, jenž rovněž neproměnil sedmimetrový hod.
46'
Oddechový čas pro tým HCB Karviná.
45'
Košťálek vychytal střelu Chotěborského! Karviná získává míč.
45'
Franc fauloval pronikajícího protihráče. Dostává dvě minuty a ještě to bude sedmička.
44'
Užek dostal nahrávku na hranici brankoviště, kde se uvolnil k náskoku do brankoviště a střele k pravé tyči.
43'
Rychlou akci na druhé straně zakončuje středem Chotěborský.
43'
Výborná souhra na křídlo k Širokému, jenž i podruhé dokázal zakončit seběh do prostoru.
42'
Holubec se prosadil přes protihráče z hranice devítky.
41'
Oba týmy nyní neuspěly se svými útočnými akcemi. K míči se vrací hosté.
40'
Sehrávka na levé křídlo, odkud se po seběhu prosadil na vzdálenější tyč Široký.
40'
Lovosice se v útoku neprosadily a domácí mají možnost nadále zvyšovat své vedení.
39'
Živanov dokázal opět zakončit útok Karviné, tentokrát střelou z osmi metrů.
37'
Na konci 37. minuty se povedlo skórovat Mizerovi, jenž snižuje na rozdíl deseti branek.
37'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc).
36'
Střelou o zem se z pravé strany prosazuje Dušan Živanov.
35'
A i další zakončení Motla Brychlec zastavil! Tentokrát navíc Karviná získává míč.
35'
Motl dostal výbornou přihrávku na pravou stranu a povedlo se mu proniknout k brankovišti, Brychlec však výborně zasáhl.
34'
Za domácí se prosadil z pravé strany opětovně Denis Harabiš!
34'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Karel Holubec).
34'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útočné akce. K míči se vrací domácí házenkáři.
32'
O snížení se záhy postaral Motl.
32'
Harabiš tlačí Karvinou do dvouciferného vedení.
31'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 18:56.
Karviná vyhrála první poločas devítigólovým rozdílem a má nakročeno za druhým vítězstvím v semifinálové sérii proti Lovosicím.
30'
První poločas skončil.
30'
Ještě rychlá akce hostí, kterou využívá Stach!
30'
Užek dostal nahrávku na hranici brankoviště a z náskoku prostřelil lovosického brankáře!
30'
29'
Brankář Brychlec úspěšně zasahuje proti střele z pravé strany. Karviná může jít dokonce do dvouciferného vedení!
29'
Dominik Solák obdržel za tvrdý faul na hranici brankoviště červenou kartu a v utkání končí! Pro Karvinou se jedná o výraznou ztrátu.
28'
Domácí zvyšují na rozdíl už devíti gólů! Opět se povedlo prosadit Dominikovi Solákovi.
27'
Útočný faul hostí, Karviná se dostává k míči a tentokrát na to jde postupným útokem.
27'
27'
Lovosice byly v útoku v sedmi, opět s prázdnou bránou. Avšak přišly o míč a David Růža se trefuje přes dvě třetiny hřiště.
26'
A už je to o sedm gólů! Dominik Solák přidává další míč do sítě Lovosic.
26'
Brychlec výborně zasáhl proti zakončení soupeře z pravé strany.
25'
Šem Tov se snažil snížit střelecký úhel Harabišovi, který ovšem našel skulinu a trefuje se k levé tyči.
24'
Spíš technicky se povedlo v pádu Kupovi přehodit Mokroše v bráně Karviné.
24'
Živanov byl na středu dostatečně důrazný a i přes protihráče umístil střelu k pravé tyči.
23'
Útočný faul Lovosic, které přichází o míč.
22'
Obdobně se povedlo vykombinovat volnou pozici pro Nantla, jenž po naskočení do brankoviště nedal šanci lovosickému brankáři.
22'
Heřmanovský pronikl obranou na pravé straně a z náskoku do brankoviště snižuje.
21'
Matěj Nantl dostal nahrávku na levou stranu, odkud prostřelil Günla na bližší tyč.
21'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Jan Užek).
21'
Kupa se dokázal prosadit přes tvrdou obranu Karviné. Nejen, že dává gól, ale ještě si vynutil vyloučení na straně soupeře.
19'
Karviná se tentokrát v útoku neprosadila a Lovosice mají příležitost ke snížení manka.
19'
Navzdory tomu se Horákovi povedlo zakončit poměrně rychlou akci hostujícího týmu.
19'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Bohdan Mizera).
19'
Patzel vrací na stranu Karviné šestigólový náskok. Navíc Lovosice jdou do oslabení.
18'
Na rozdíl pěti branek snižuje střelou z hranice devítky Holubec.
17'
Nevyužitý útok Karviné, navíc dvě minuty dostává Živanov.
17'
Hosté opět přišli v útoku o míč. Tentokrát ale Karviná přibrzdila akci a nezakončovala přes celé hřiště. Bude to postupný útok.
16'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (David Růža).
15'
Situace se opakuje. Tentokrát Karviné pomohla horní tyč, která zastavila střelu soupeře. K míči se dostal Živanov, jenž opět využívá prázdné brány Lovosic.
15'
Riskantní hra bez brankáře v útoku se Lovosicím nevyplácí. Po ztrátě míče se totiž opět střelou z dálky prosadil Růža.
14'
Obranou pronikl Patrik Fulnek, který využil skuliny na pravé straně.
14'
Lovosice drží nad vodou Jan Kupa, jenž vstřelil svůj čtvrtý gól v prvním poločase.
13'
Domácí ubránili útok soupeře a vyrazili do protiútoku. Denis Harabiš proměnil postupnou akci Karviné.
12'
Jenže u zámezí přišla ztráta a další gól domácích do prázdné brány! Růža se nemýlil ze vzdálenosti dvou třetin hřiště.
11'
Karviná v útoku přišla o míč a oslabené Lovosice nyní nebudou se zakončením spěchat.
11'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
11'
Karviná chtěla opět zakončit do prázdné brány, tentokrát to ale brankář stihl. Lovosice tak v podstatě zadarmo získaly míč a o další snížení skóre se postaral svým třetím gólem Kupa.
10'
Znovu se v útoku Lovosic prosadil Kupa, který snižuje na rozdíl tří branek.
9'
Ještě než se stihl do brány vrátit lovosický Günl, poslal míč do prázdné kasy Nantl.
9'
Do protipohybu domácího brankáře posílá míč Kupa.
8'
Solák na hraně brankoviště nachytal brankáře soupeře na švestkách. Po naznačení střely šel do výskoku a využil odkrytou horní polovinu brány.
7'
Skóre koriguje střelou ze středu zpoza obrany Pavel Horák.
7'
6'
Lovosice v útoku ztratily míč, což trestá střelou přes dvě třetiny hřiště do prázdné brány Nantl.
6'
Postupný útok Karviné proměnil střelou z hranice devítky Živanov.
5'
Mokroš zastavil podstřel z pravé strany a dává Karviné šanci ke zvýšení náskoku.
4'
Obranou úspěšně prošel středem Živanov, který v pádu prostřelil brankáře Lovosic.
3'
Chotěborský se z čáry sedmimetrového hodu nemýlil.
3'
Je odpískán sedmimetrový hod po faulu na pronikajícího Motla.
2'
Karviná v obraně vybojovala míč a z poloviny trefil prázdnou bránu soupeře Růža.
1'
Rychlou akci z protiútoku naopak gólem zakončil Dominik Solák.
1'
První útok Lovosic výborným zákrokem vychytal Petr Mokroš.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HCB Karviná: Mokroš, Vo. Košťálek, Brychlec – Růža, Prašivka, Živanov, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Franc.
Trenér: Michal Brůna

HK FCC Město Lovosice: Šem Tov, Adamík, Günl – Holubec, Pokorný, Kupa, Chotěborský, Motl, Dichaminžia, Vojíř, Horák, Stach, Fornbaum, Heřmanovský, Mizera, Bereš.
Trenér: Martin Hríb

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.
Semifinálová série mezi Karvinou a Lovosicemi v Chance Extralize je po dvou utkáních vyrovnaná 1:1. K dalšímu utkání dojde na hřišti Karviné, která po domácím vítězství 36:34 prohrála minulý týden v Lovosicích 26:28. Papírovým favoritem utkání jsou domácí, kteří ve čtvrtfinále přejeli 3:0 Královo Pole a v základní části skončili na výborném druhém místě za suverénní Plzní.

Lovosice, které ve čtvrtfinále porazily Zubří 3:1 na zápasy a v základní části skončily na třetím místě, ovšem v posledním utkání prokázaly, že svým soupeřům rozhodně postup do finále nedarují zadarmo. Karviná sice v průběhu utkání vedla ve druhém poločase už o tři branky, ale lovosickým se povedlo ztrátu v poslední zhruba patnáctiminutovce zdárně stahovat a nakonec strhnout vedení na svou stranu, přičemž v poslední minutě odskočili na konečný rozdíl dvou branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.