Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Hranice - 20. dubna 2024   10:30

Ukončeno
SHC Maloměřice
5' Mucha  • 5' Ipser  • 6' Gábriš  • 8' Mucha  • 10' Ipser  • 10' Mucha  • 11' Gábriš  • 14' Horut  • 16' Gábriš  • 18' Mucha  • 21' Mucha  • 21' Havlík  • 24' Mucha  • 26' Horut  • 26' Mucha  • 29' Kachlík  • 35' Mucha  • 35' Mucha  • 36' Horut  • 38' Kachlík  • 39' Mucha  • 42' Horut  • 43' Mucha  • 46' Kachlík  • 46' Kachlík  • 51' Drásal  • 52' V. Svoboda  • 54' Gábriš  • 55' Mucha  • 55' Mucha  • 59' Havlík  • 60' V. Douda
35:24
(16:11)
Hranice
Hranice
1' Kučera   • 4' Piwko   • 10' Dořičák   • 13' Kučera   • 16' Dořičák   • 18' Ševčík   • 20' Pelák   • 23' Pelák   • 27' Pelák   • 33' Pelák   • 33' Dořičák   • 37' Dořičák   • 37' Kučera   • 41' Korger   • 47' Pelák   • 49' Kučera   • 50' Kučera   • 54' Korger   • 58' Padalík   • 60' Padalík
Sestavy:
Juráš, Vyorálek, Tabara – Pinkas, Kučera, Klus, Ševčík, Polášek, Š. Kubeša, Pelák, Korger, Dořičák, Filon, K. Galia, Padalík, Piwko, Brož.
Přenos se aktualizuje automaticky

Hranice tak sestupují do druhé nejvyšší soutěže. Tu si naposledy zahrály v roce 1970. Maloměřice čeká stejně jako loni baráž.
Házenkáři Maloměřic porazili ve veledůležitém duelu Hranice 35:24. Utkání to bylo překvapivě velmi jednoznačné. Cement do něj vstoupil slušně, vedl 3:0, sáhl ke hře sedm na šest, ale potom Maloměřice otočily na 6:3 a zápas už nepustily. V závěru už byla na Hranicích poznat jistá frustrace. Rozdílovým hráčem byl dnes jednoznačně čtrnáctigólový Mucha. Na konci se dvakrát trefil i brankář Douda.
SHC Maloměřice Brno – TJ Cement Hranice 35:24 (16:11)
Nejvíce branek: Mucha 14/1, Horut 4, Kachlík 4 – Kučera 5, Pelák 5, Padalík 5/3. Rozhodčí: Bareš, Háza. Sedmimetrové hody: 7/3 – 5/4. Vyloučení: 4:7. ČK: Dořičák (HRA). Diváci: 257.
Konec zápasu.
60'
Pelák ještě posunul z levé spojky na pivota Padalíka a ten přehodil Doudu.
60'
Mucha zablokoval střelu Peláka z levé spojky.
60'
Douda si počkal na střelu z pravé spojky a přidal další gól přes celé hřiště do prázdné brány.
59'
Do té zakončil i Havlík z levé strany.
59'
Pelákovu střelu zastavila tyč a Douda vyhazoval přes celé hřiště do prázdné brány.
58'
Jung se rozhodl pro sedmičku o zem na svou levou stranu.
58'
Další sedmička pro Maloměřice, házet bude Jung.
58'
Kachlík tlačil sedmičku k levé tyči.
58'
Domácí házenkáři se sesypali na Dořičáka po tvrdém zákroku na Junga na pravém křídle. Tohle už je trošku z frustrace. Bývalý hráč Zubří vidí přímou červenou kartu,
58'
Padalík z pivota.
57'
Tabara byl připravený při sedmičce Horuta.
57'
Klus udělal faul na pravou spojku při signalizované pasivitě.
56'
Douda zavřel bližší tyč při šanci z levého křídla.
55'
Mucha zakončoval ze středu k levé tyči.
55'
Gólman si sáhl na střelu Muchy z levé spojky.
54'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Dan Korger).
54'
Po další ztrátě Cementu rozehrál Douda na levou stranu na Gábriše a ten měl před sebou prázdnou bránu.
53'
Domácí už byli v šesti, Mucha trefil levou tyč a Jung nezpracoval odražený míč na dorážku z pravého křídla.
53'
Klus autorem útočného faulu na levé spojce, domácí budou útočit proti čtyřem.
52'
Domácí mají hodně místa a toho využil Svoboda z pravé spojky na kratší tyč.
52'
Asi za protesty obdržel dvě minuty hrající kouč Brož.
52'
Padalík si při souboji jeden na jednoho vykoledoval dvě minuty.
51'
Padalík dopravil míč technicky ze sedmičky do sítě.
51'
Vyloučení pro tým SHC Maloměřice Brno (Jan Drásal).
51'
Drásal propasíroval míč z pravého křídla na druhou tyčku.
50'
Douda trošku podcenil šanci Kučery z levé spojky na přední tyč.
49'
Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice Brno.
49'
Kučera se otočil kolem hráče a rozvlnil síť z levé spojky.
49'
Hranice jsou ve čtyřech, oslabení startuje zákrok rukama v podání Tabary.
48'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Kristian Galia).
48'
Možnost Hranic z pravé spojky na zadní tyč neznamená snížení a míč si bere bratr plzeňské spojky a člena širšího reprezentačního kádru.
48'
Mucha neuspěl k levé tyči proti Tabarovi a Drásal přešlápl při dorážce.
47'
Dořičák stáhl hráče na pravé spojce a přijímá dvě minuty.
47'
Pelák našel při zakončení z levé spojky mezeru u bližší tyče.
46'
Kachlík posílá míč z dálky do prázdné brány. Tohle zavání debaklem.
46'
Při útoku proti vysunuté obraně obešel Kachlík hráče a namířil balón ze střední vzdálenosti pod břevno.
45'
Pelák pálil z levé spojky nad branku. Těch zbytečných ztrát Hranic je dnes hodně a tak nějak se člověk nemůže zbavit dojmu, že sestup by byl zasloužený.
44'
Hranický gólman kryl střelu z levé spojky na bližší tyč, ale Douda natáhl ruce proti šanci Peláka.
43'
Při ložence z pravého křídla zachránilo Doudu břevno.
43'
Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice.
43'
Jedenáctý gól Muchy po zakončení z levé spojky do kratší šibenice.
42'
Padalík si vybral místo u levé tyče proti Doudovi.
42'
Sedmička pro Cement po faulu na pravé straně, k tomu dvě minuty pro Muchu.
42'
Horut proskočil na levé spojce a křížem otřel míč o ruku gólmana.
41'
Korger zakončuje z pravého křídla.
41'
Odpískán průraz Kachlíka na levé spojce, Brož se vrátil do hry a hosté jsou tak kompletní.
40'
Pelákovo zakončení z levé spojky skončilo na vzdálenější tyči a k sestupu Hranic je tak znovu blíž.
39'
Právě Mucha napřáhl na levé spojce.
39'
Brož fauloval Muchu na pravé spojce a bude vyloučen. Mucha je dnes rozdílovým hráčem.
39'
Pelák udělal kroky, tím pádem balón pro Maloměřice.
38'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice Brno (Tomáš Kachlík).
37'
Kučera viděl na spojce prostor u levé tyče.
37'
Do hry naskočil i kouč Brož, nakonec Dořičák dostali míč do brány silou vůle z levého křídla.
36'
To Horut propálil gólmana z rozběhu na pravé spojce, tohle nevypadá s Hranicemi vůbec dobře.
36'
Cementu se nepodařila dohrávka do levého křídla.
35'
Mucha vyslal utaženou střelu z levé spojky na bližší tyč.
35'
Navíc Zaplatílek zasáhl a domácí jsou opět na tahu.
35'
Další gól Muchy z levé spojky.
33'
Dořičák převzal míč na levé straně a uháněl do samostatného úniku.
33'
Pelák vyskočil po volném hodu pro trefu z levé spojky na vzdálenější tyč.
32'
Piwko byl zablokovaný na pravé spojce, posléze jej domácí obrana přerušila.
32'
Mucha umístil sedmičku k pravé tyči.
31'
Sedmička pro domácí, Vyorálek pouští do brány Juráše.
31'
Majlont měl rozehrávku prvního poločasu.
31'
Začal druhý poločas.
Tím pádem 16:11 po poločase. Hranice měly velmi dobrý vstup a vedly 3:0 Sáhly ke hře sedm na šest. Nicméně potom Maloměřičtí otočili na 6:3 a ve zbytku prvního poločasu kontrolovali svůj náskok. Přitom zprvu zápasu byli docela nervózní a měli těžké nohy. Na spojce se rozstřílel Mucha, autor sedmi gólů. Hranice reagovaly osobní obranou na bývalého hráče Frýdku-Místku.
30'
První poločas skončil.
30'
Hostující gólman vyrazil zakončení z pravé spojky na zadní tyč, z posledního útoku prvního poločasu se pak Cement neprosadil.
30'
Opět osobní obrana Hranic na Muchu. O bývalého hráče Frýdku-Místku se stará Piwko.
29'
Maloměřice hrály s vysunutou defenzivou a ubránily se.
29'
28'
28'
Hosté neuspěli z levé spojky, domácí začnou od Zaplatílka.
27'
Cement nasadil osobku na Muchu, ten vzápětí pálil do levé tyče.
27'
Cement skóroval Pelákem z dálky do horní části brány, Zaplatílek šel na svou levou stranu.
26'
Teď už dokonce o pět díky Muchovi z levé spojky.
26'
Horut prošel jeden na jednoho na pravé spojce a domácí znovu vedou o čtyři branky.
25'
Padalík proměnil k levé tyči.
25'
Sedmička pro Cement za bránění v brankovišti.
24'
Mucha se rozstřílel, nyní si dovolil zakončení z pravé spojky na dvanácti metrech.
23'
Pelákovi zase sedla střela z pravé spojky na přední tyč.
23'
23'
Technická chyba Maloměřic, Hranice budou útočit na postavenou obranu.
22'
Pokus z levé spojky šel nad branku Zaplatílka, následovalo faul Galii na pivota mimo hru, ale nebude se vylučovat.
21'
Míč propadl do levého křídla na Havlíka a ten střílel na zadní tyčku.
21'
Hranice opět sáhly ke hře sedm na šest, ale udělaly na pravé straně útočný faul.
21'
Stejným směrem mířil Mucha.
20'
Pelákovi se povedla střela z pravé spojky na první tyč.
19'
Drásalovu prudkou sedmičku k levé tyči vystihl gólman a hráč Maloměřic při snaze o dorážku přešlápl.
19'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Šimon Klus).
19'
Hranice faulovaly Drásala před brankovištěm, takže se neházela sedmička. Vzápětí už ale přišlo stažení Kluse po volném hodu znamenající sedmimetrový hod.
18'
Jan Ševčík odpovídá z levé strany.
18'
Mucha zmrazil hostující defenzivu pokusem z dálky.
17'
Douda připraven na střelu z pravé spojky na bližší tyč a více se toho při útoku Hranic nestane.
16'
Gábriš přehodil gólmana z levého křídla.
16'
Dořičák zvolil slajz z levého křídla na vzdálenější tyč.
16'
Maloměřice přestály šanci z devítky, ale Gábriš potom nezkrotil nahrávku na levém křídle.
15'
Hranice si poradily s dohrávkou na pivota a můžou jít do postupného útoku.
14'
Horut udeřil z pravé spojky na opačnou tyč.
13'
Kučera skóroval ze střední spojky kolem levé ruky Doudy.
12'
Mucha si vytvořil obrovskou šanci z pravé spojky, ale zakončil vedle zadní tyče.
12'
Douda vykopl pravou nohu proti pivotovi a útočit tak budou znovu Maloměřice.
11'
Mucha postrčil do levého křídla na Gábriše a ten v pádu nezaváhal.
10'
Dořičák snížil z levého křídla o zem.
10'
Po zbytečné ztrátě soupeře běžel Mucha z dálky sám na brankáře.
10'
Ipser se otočil na pivotu a obstřelil brankáře.
9'
Korger vzal sedmičku proti Doudovi a napálil pravou tyč.
9'
Vyloučení pro tým SHC Maloměřice Brno (Libor Horut).
9'
Ta je naopak nařízena proti domácím po faulu před brankovištěm Maloměřic.
9'
Škalda prošel kolem bránícího hráče na levé spojce a domácí mužstvo potom chtělo sedmičku.
8'
Zřejmě přešlap pivota Cementu daruje míč domácímu mužstvu.
8'
Mucha si navedl míč na střelu z pravé spojky mezi nohama brankáře a Maloměřice otáčí z 0:3.
7'
Drásal vyloučen za zákrok před lavičkou Maloměřic.
6'
Domácí vyřešili rychlou akci Gábrišem z levého křídla.
6'
Střela při signalizované pasivitě letěla z levé spojky vedle protější tyče domácí brány.
5'
Maloměřice vypíchly dohrávku Piwka z pravé spojky do pravého křídla na Korgera a Ipser poslal balón do prázdné brány.
5'
Mucha vypálil z levé spojky přes bránícího hráče na druhou tyč.
4'
Piwko překonal Doudu z pravé spojky na vzdálenější tyč.
3'
Mucha byl zastavený a do útoku jdou hosté. Zase hrají sedm na šest s prázdnou bránou.
3'
Bývalý hráč Maloměřic Korger se trefil do pravé šibenice proti Zaplatílkovi.
3'
Piwko faulovaný při druhé vlně z pravé spojky, bude se házet sedmička.
2'
Douda sebral křižnou střelu z levé spojky, ale domácí minuli prázdnou bránu.
2'
Mucha přestřelil bránu ze střední spojky a rozehraje Juráš.
1'
Kučera vystřelil z levé spojky na zadní tyč.
1'
Cement rozehrál, nastoupil v modrobílém, zatímco Maloměřice v zeleném.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SHC Maloměřice Brno: V. Douda, Zaplatílek, Mazač – Horut, Škalda, D. Popela, Jung, Mucha, Drásal, Ipser, V. Svoboda, Krošík, Havlík, Kachlík, Gábriš, Hlavenka.
Trenér: Mičola

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Pinkas, Kučera, Klus, Ševčík, Polášek, Š. Kubeša, Pelák, Korger, Dořičák, Filon, K. Galia, Padalík, Piwko, Brož.
Trenér: Brož

Rozhodčí: Bareš, Háza.
Bilance vzájemných zápasů v letošní sezoně vyznívá lépe pro Hranice. Ty vyhrály první duel v základní části 28:24 a utkání třetího kola play-out, kdy doma zvítězily 30:27. To ve 24. kole základní části se radovaly Maloměřice po výsledku 30:22.
Čeká nás naprosto zásadní souboj o záchranu v Chance Extralize. Maloměřice jsou o dva body před Hranicemi a mají lepší skóre ze vzájemných zápasů. V příštím kole mají volno, v závěrečném kole se představí v Novém Veselí. Hranice narazí v dalším kole doma na Nové Veselí a v posledním kole zavítá do Jičína.

Matematika je tak jasná. Pokud Maloměřice dnes zvítězí, tak si zajistí účast v baráži o Chance Extraligu. Jednomu ze dvou brněnských celků v nejvyšší soutěži stačí i remíza. Hranice jsou tím pádem ve složité situaci. V případě, že neporazí Maloměřice, tak spadnou do druhé nejvyšší soutěže. Mimochodem v Chance Extralize se po sportovní stránce neudržely již před dvěma lety, kdy v baráži podlehly Strakonicím a pokračování v Chance Extralize si zajistily jenom poté, co byla soutěž rozšířena o slovenský Tatran Prešov.

Zatímco Hranice měly ve středu volno (play-out totiž hraje pět mužstev, tj. lichý počet), Maloměřice remizovaly ve Strakonicích, ačkoli na jihu Čech prohrávaly o šest branek. Tento výsledek znamená, že Strakonice se zachránily. Ve zbytku play-out tak hrají Maloměřice s Hranicemi už pouze o to, kdo půjde do baráže, horší celek pak sestoupí.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu osmého kola play-out Chance Extraligy, ve kterém se střetnou SHC Maloměřice Brno a TJ Cement Hranice. Začínáme v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.