MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Slavia - 27. září 2023   16:00

0:2
(0:1)
Slavia
Slavia
36' Jurásek   • 56' Chytil
Kroměříž
Sestavy:
Gergela – Vyhlíd, Zavadil, Matoušek (C) (73. Tiahlo), Stoklásek – Houser, Jeleček (59. Gonçalves) – Jaroň (73. Charles), Cupák, Červenka (59. Dočkal) – Chwaszcz (79. Fulnek).
Sestavy:
Kolář – Tomič (89. Douděra), Vlček, Kačaraba, Dumitrescu – Masopust (89. Schranz), Tecl (80. Tijani), Wallem – Jurásek (89. Koffi), Chytil (59. van Buren), Ogungbayi.
Náhradníci:
Sirotník – Zafeiris.
Přenos se aktualizuje automaticky

Pražská Slavia potvrdila v třetím kole MOL Cupu roli velkého favorita, na půdě druholigové Kroměříže vyhrála 2:0.

Sešívaní si rozdělili góly po jednom do každého z poločasů. Vedoucí trefu obstaral ve 36. minutě Matěj Jurásek, na nějž ve druhém dějství navázal v 56. minutě tvrdou střelou k pravé tyči Mojmír Chytil. Jak se očekávalo, tak pražská Slavia byla herně lepším týmem a senzaci nepřipustila, nicméně domácí celek opouští pouť pohárem se zdviženou hlavou, za svůj předvedený výkon proti obhájci titulu se rozhodně nemusí stydět.
90+2'
Konec zápasu.
90+1'
Poslední útok střetnutí patřil hostujícímu celku. Z dvaceti metrů vypálil tvrdou střelu pravým nártem Conrad Wallem, míč směřující doprostřed Gergela zkrotil nadvakrát.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Boris Koffi.
89'
ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ivan Schranz.
89'
ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází David Douděra.
89'
Na pravé křídlo si sběhl Mick van Buren a odtud vyslal střílený centr do těsné blízkosti brány, ten pohlídal Gergela před Tijanim.
88'
Až příliš ochotně šel po souboji s konkurentem k zemi Stanley Charles, arbitr Volek celý inkriminovaný moment dobře viděl a penaltu neodpískal.
87'
Přihrávky se dočkal i Ondřej Kolář a počínal si odvážně, když si troufl udělat Dočkalovi kličku do protipohybu, poté zapojil do kombinace Dumitrescua.
86'
Po poměrně pomalé malé domů se vydal Gergelu napadat Muhamed Tijani, domácí brankář odkopával z první daleko na útočnou polovinu.
85'
O poznání slibněji vypadala situace, kdy Michal Cupák středem posouval míč k nohám Jakuba Dočkala, střelu pravou nohou úspěšně zblokoval Wallem.
84'
Rychlý protiútok Hanácké Slavie neměl dlouhého trvání. Adam Houser přecenil rychlostní schopnosti Matheuse Gonçalvese a míč poslal do prostoru, který hlídal Kačaraba.
83'
Andres Dumitrescu přečetl skutečnost, že Michal Cupák bude přenášet hru doprava na Stanleyho Charlese, míč ze vzduchu brilantně zpracoval pro sebe.
82'
Pohybem za obranu si řekl o míč Matěj Jurásek a dostal jej, z levé strany velkého vápna mířil do prostoru brány, ne příliš dobře umístěnou střelu Gergela rukama vyrazil bez větších problémů.
81'
ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Muhamed Tijani.
80'
Zdvojený Jan Fulnek dal před protihráče tělo a s hlavou nahoře poslal balón za sebe na čekajícího Oresta Tiahla, ten před Teclem posouval z první na kolegu Zavadila.
79'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Jan Fulnek.
78'
Je evidentní, že Bolu Ogungbayi se opravdu hodně touží zapsat na listinu střelců, zpoza šestnáctky v tomto případě pálil příliš vysoko.
77'
Na polovině hřiště si neodpustil ostrý zákrok z kategorie zbytečných Matheus Gonçalves a není divu, že se žlutému trestu vůbec nediví.
76'
Na druhé polovině hřiště si o pozornost řekl Stanley Charles, tvrdá střela levačkou zamířila vysoko nad horní tyč Kolářovy svatyně.
75'
Třetí gól pražské Slavie chtěl přidat Bolu Ogungbayi, který se zvládl natlačit za posledního obránce z bezprostřední blízkosti ale na Gergelu recept nenašel.
74'
Na Stadión Jožky Siného zavítalo proti věhlasnému soupeři 4 197 diváků. Tento počet je překonáním kroměřížského rekordu, co se návštěvnosti týče.
73'
ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Stanley Charles.
73'
ze hřiště odchází Tomáš Matoušek, přichází Orest Tiahlo.
72'
Hrubě nepovedený centr od levé lajny vyprodukoval Matěj Jurásek. Balón podkopl až příliš, výsledkem je odkop od brány, který provede Ondřej Kolář.
71'
Standardní situaci vybojoval u levé lajny Andres Dumitrescu, jehož nedovoleným způsobem poslal k zemi Marek Jaroň.
70'
Proti centru zleva vystartoval Michael Gergela a s problémy boxoval kulatý nesmysl před sprintujícím Bolu Ogungbayim.
69'
Domácí se rozhodli hrozit vzduchem. Z levého křídla letěl centr do malého vápna, Conrad Wallem hlavou přizvedl míč mimo dosah Adama Housera.
68'
Centr na přední tyčku nebyl provedený vůbec zle! Taras Kačaraba ale nakonec přeci jen přetlačil Chwaszcze a zažehnal bezprostřední nebezpečí.
67'
Snaha Hanácké Slavie pokračuje. Zleva centroval Jakub Dočkal a Conrad Wallem odvracel balón mimo hrací plochu za cenu rohového kopu.
66'
Kontaktní gól měl na hlavě Michal Cupák! Po centru od praporku zakončoval trestuhodně volný, Ondřej Kolář však ukázal parádní reflexy a rukama balón vytáhl na břevno!
65'
Za velkým vápnem si kličkou do protipohybu soka vytvořil palebnou pozici Matheus Gonçalves, ránu nártem nad břevno cestou tečoval jeden z bránících hráčů.
64'
Andres Dumitrescu se zvládl prodrat kolem osobního strážce v podobě Davida Stokláska, načež vyprodukoval slabý centr, ten pohlídal Petr Zavadil.
63'
Fotbalisté ve světle zelených dresech kontrolují průběh hry. Kombinují na útočné polovině a hledají cestičku, jež by mohla vést ke třetímu vstřelenému gólu.
62'
Po pár okamžicích na trávníku spaluje velkou příležitost Mick van Buren! Od Tecla dostal výbornou nahrávku do vnitra šestnáctky, vyběhnuvší Michael Gergela ovšem střelu nizozemského útočníka vyrazil pravou nohou.
61'
Pravou stranou sprintoval Matěj Jurásek. Dostal se až k rohovému praporku, odkud centroval příliš vysoko, mimo dosah spoluhráčů.
60'
Střed hřiště se otevřel před nově příchozím Jakubem Dočkalem, který na hranici velkého vápna neuspěl kličkou proti Kačarabovi.
59'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Mick van Buren.
59'
ze hřiště odchází Tomáš Jeleček, přichází Matheus Gonçalves.
59'
ze hřiště odchází Patrik Červenka, přichází Jakub Dočkal.
58'
Vysokou rychlost nabral po pravé lajně Matěj Jurásek. Těsně před Matouškem zkusil přihrávku na Momíra Chytila, před něj se natlačil Michal Cupák.
56'
Slavia právě vstřelila branku!
Trpišovského družina dělá další důležitý krok směrem k postupu! Po přihrávce vzduchem si MOJMÍR CHYTIL parádně píchl prvním dotekem míč za posledního bránícího Matouška, aby následně propálil gólmana nechytatelnou ránou těsně nad zemí na zadní, pravou tyč.
55'
Mezi střelce zápasu se chtěl zapsat Bolu Ogungbayi a moc nechybělo! Na levou stranu šestnáctky mu nahrál Andres Dumitrescu, technický obstřel zakroutil o kousek vedle levé tyčky.
54'
Konečně se domácí celek dostal z obležení soupeře. A to zásluhou Petra Zavadila, který volil daleký odkop na útočnou polovinu.
53'
A znovu byl v hledáčku Stanislav Tecl, jehož hledal pro změnu zprava Stanislav Tecl, domácí kapitán Tomáš Matoušek s problémy, ale přece odehrál balón na roh.
52'
Na levém křídle si vytvořil prostor k centru Matěj Jurásek a na přední tyči hledal Mojmíra Chytila, jemuž znemožnil zakončení Petr Zavadil.
51'
Mimo velké pokutové území si pro malou domů vyběhl Ondřej Kolář, s chladnou hlavou potom obloučkem zapojil do hry Lukáše Masopusta.
50'
Marek Jaroň se po pravém křídle odpoutal od Dumitrescua. Mohl střílet, ale ještě volil střílený centr pod sebe, Šimon Chwaszcz na hrací předmět o kousek nedosáhl.
49'
Útočným faulem se prezentoval Mojmír Chytil, který zezadu lehce, ale viditelně potáhl za dres rozběhnutého Tomáše Jelečka.
48'
Sešívané dělily centimetry od druhého gólu! Proti ráně z hranice velkého pokutového území se Michael Gergela natahoval bez úspěchu, naštěstí pro něj i celou Kroměříž se míč od břevna odrazil na brankovou čáru a zpátky do hry.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 17:00.
První poločas pohárového utkání mezi Kroměříží a pražskou Slavií přinesl jediný gól, o nějž se postaral hostující favorit. Skóre střetnutí zatím určuje situace z 36. minuty, kdy perfektní pas za obranu dostal Matěj Jurásek a v situaci jeden na jednoho prostřelil gólmana tvrdou přízemní střelou levačkou. Není bez překvapení, že mužstvo z hlavního města je aktivnějším týmem, ovšem domácí bojují a měli pár zajímavých náznaků, postup obhájci titulu určitě nedají zadarmo.
45'
První poločas skončil.
45'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí křídelník Marek Jaroň, ten ještě na útočné polovině nebezpečným způsobem trefil na pravou nohu nic netušícího konkurenta.
44'
Sešívaní zahrávali slibně vypadající volný přímý kop z pravé strany. Lukáš Masopust centroval do malého vápna, Gergela sebral míč před na zakončení se chystajícím protihráčem.
43'
Daleký obranný odkop Michaela Gergely měl pod kontrolou Taras Kačaraba, ukázal výborný přehled ve hře a hlavou balón sklepl pro Dumitrescua.
42'
Ústní varování si vysloužil Tomáš Jeleček, když zcela úmyslně zastavil kousek za polovinou hřiště Conrada Wallema bez zjevné snahy hrát míč.
41'
Mojmír Chytil si rozmyslel průnik středem hrací plochy, místo toho přihrával po pravé ruce Bolu Ogungbayimu, jemuž technický pokus vůbec nevyšel, bránu minul.
40'
S malou domů si Ondřej Kolář poradil bez problémů, po rychlém zpracování přenesl míč doleva na osamoceného Andrese Dumitrescua.
39'
Bolu Ogungbayi středem rozvinul akci přihrávkou na Stanislava Tecla, jemuž nevyšel průnikový pas středem na zabíhajícího Mojmíra Chytila.
38'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Marek Jaroň, jemuž však střílený centr pod sebe vůbec nevyšel, trefil prostor, kde se pohyboval ukrajinský stoper Taras Kačaraba.
36'
Parádní pas za obrannou linii obdržel MATĚJ JURÁSEK, který si zpracováním balónu posunul míč o běhu po levé ruce a tváří v tvář vyběhnuvšímu Gergelovi uspěl tvrdou přízemní střelou levačkou.
35'
Kroměřížští fotbalisté přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Pravá lajna se otevřela před Šimonem Vyhlídem, jemuž centr vůbec nevyšel, míč nasměroval vysoko nad bránu soupeře.
34'
Roh skončil neúspěchem. Tlak pokračoval a zprava centroval Conrad Wallem, Stanislav Tecl se k zemi poroučel příliš okatě.
33'
Smyčka kolem pokutového území Hanácké Slavie se pomalu, ale jistě utahuje. Po zblokovaném centru Lukáše Masopusta uvidíme rohový kop.
32'
Na útočný výlet se vydal Tomáš Vlček, nicméně příliš daleko nedoběhl. Na dvojici konkurentů si netroufl a do hry proto zapojil stoperského kolegu Kačarabu.
31'
Odvážně proti centru od pravé lajny vystartoval Michael Gergela a ve výskoku zaváhání nepřipustil, kulatý nesmysl sebral do rukavic.
30'
Potlesk fanoušků si vysloužil Šimon Vyhlíd, který za pět minut dvanáct šel do skluzu proti střílenému centru a odkopával mimo bezprostřední nebezpečí, za ním číhající Bolu Ogungbayi by jinak zakončoval do prázdné brány.
29'
Proti vysokému balónu vystartoval z brankové čáry Ondřej Kolář a poradil si na jedničku, ve výskoku boxoval hrací předmět pryč z vápna.
28'
Taktický faul vyrobil na polovině hřiště Andres Dumitrescu, když se zdálo, že by mu středem mohl utéct Marek Jaroň.
27'
Na hranici velkého pokutového území spadl Mojmír Chytil po souboji s Davidem Stokláskem, arbitr Volek vyhodnotil střet jako čistý.
26'
S problémy, ale přece Marek Jaroň levou nohou udržel míč ve hře a prodlužoval naslepo za sebe, Tomáš Vlček pod tlakem Chwaszcze volil malou domů Kolářovi.
25'
Další náznak velké příležitosti. Stanislav Tecl se odpoutal od osobního strážce, avšak zpracování těžkého balónu mu ve vápně nevyšlo, nechal ho za sebou.
24'
David Stoklásek z pozice levého obránce odvážně nakopával směrem do středu hřiště, tento prostor měl plně pod kontrolou protihráč Masopust.
23'
Domácí měli velký problém s vysokým presinkem favorita, proto stoper Petr Zavadil neriskoval a odkopával do zámezí.
22'
Do pokutového území si naběhl Lukáš Masopust a od spoluhráče se dočkal nahrávky, načež ještě volil pas pod sebe na Tecla, jenže přihrávku neprovedl vůbec dobře a trefil jenom boční síť.
21'
Zleva Matěj Jurásek přetaženým centrem našel zcela osamoceného Mojmíra Chytila, jenž místo zpracování zakončoval hlavou z těžké pozice mimo tři tyče.
20'
Slibný centr z levého křídla na zadní tyč vracel Stanislav Tecl hlavou šikovně pod sebe, kde číhal všudypřítomný Bolu Ogungbayi, toho dokázal přeskočit obránce Zavadil.
19'
Hodně se zapojuje do hry Bolu Ogungbayi. V tomto případě Nigerijec vyzkoušel průnikovou nahrávku na Mojmíra Chytila, před ním ve skluzu na jedničku zapracoval David Stoklásek.
18'
Hanácká Slavia hraje bez přehnaného respektu a obrovskému favoritovi zatím pořádně znepříjemňuje život. Cupák přes dva soupeře nahrál k pravé lajně Jaroňovi, který se neprocpal jeden na jednoho za záda Dumitrescua.
17'
Centr od praporku propadl k Bolu Ogungbayimu, jehož ovšem tato skutečnost překvapila a nezvládl zpracování. Balón se poté dostal za velké vápno k Tomičovi, ten vysoko přestřelil.
16'
Rozehrávka na krátkou vzdálenost nebyla provedená vůbec zle. Na pravou stranu šestnáctky obdržel nahrávku Adam Cupák, který zvládl vyslat střílený pas do středu, Petr Zavadil se ve snaze o zakončení dopustil nedovoleného zákroku.
15'
Pod tlakem si Marek Jaroň poradil na jedničku. Natlačil tělo před Andrese Dumitrescua, jímž se posléze nechal šikovně zfaulovat.
14'
David Stoklásek správně očekával, že Taras Kačaraba přenese hru doprava na Michala Tomiče, hrací předmět prodloužil do zámezí.
13'
Rychlý protiútok Slavie pravou stranou zazdil Bolu Ogungbayi, ten se nechal předběhnout Jelečkem a domácí bek pohlídal míč na aut.
12'
Pohybem si řekl o pas za obranu Marek Jaroň. David Stoklásek se o něj pokusil, ovšem kulatý nesmysl nasměroval mimo hrací plochu.
11'
Dlouhý odkop domácího gólmana směřoval k pravé lajně, v tomto prostoru se nedomluvili Šimon Chwaszcz s Markem Jaroněm, výsledkem je aut pro Slavii Praha.
10'
Dlouhé autové vhazování zamířilo do pokutového území Slavie, kde k nebezpečí nedošlo, míč odpálil mimo hrací plochu Tomáš Vlček.
9'
Dostatek volného prostoru dostal za velkým vápnem Matěj Jurásek. Levačkou centroval na přední tyčku, kam těsně nedosáhl skluzující Bolu Ogungbayi.
8'
Zaváhání si neodpustil Conrad Wallem, který se jako jeden z posledních hráčů nechal předskočit Šimonem Vyhlídem, jehož obratem zezadu fauloval.
7'
S centrem od praporku si poradila domácí defenziva. Následoval další centr do vnitra pokutového území, ten ze vzduchu sebral vyběhnuvší gólman Michael Gergela.
6'
Na leví křídlo obdržel přihrávku Andres Dumitrescu, který centrem nastřelil Jaroně a pro sešívané vybojoval první rohový kop zápasu.
5'
Mojmír Chytil si ve středu narazil s Matějem Juráskem, načež útočníka dostoupil Tomáš Jeleček, soka obral a vybojoval na svou osobu útočný faul.
4'
O pozornost si řekl za velkým vápnem Marek Jaroň, ovšem střelecký pokus levou placírkou mu vůbec nevyšel, střelu zblokoval Taras Kačaraba.
3'
Na hranici velkého vápna si tvořil prostor pro zakončení Bolu Ogungbayi, ovšem došlo k jeho ztrojení, o balón jej připravil Adam Houser.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Fotbalisté Slavie Praha pro dnešní pohárové střetnutí oblékli dresy barvy světle zelené.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK HS Kroměříž: Gergela – Vyhlíd, Zavadil, Matoušek (C), Stoklásek – Houser, Jeleček – Jaroň, Cupák, Červenka – Chwaszcz.
Náhradníci: Dostál – Dočkal, Fulnek, Gonçalves, Chukwudi, Oulehla, Tiahlo.
Trenér: Bronislav Červenka

SK Slavia Praha: Kolář – Tomič, Vlček, Kačaraba, Dumitrescu – Jurásek, Masopust, Wallem, Ogungbayi – Tecl, Chytil.
Náhradníci: Sirotník – Douděra, Koffi, Schranz, Tijani, van Buren, Zafeiris.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Volek – Caletka, Hurych.
SK Slavia Praha

Není bez překvapení, že pražská Slavia patří mezi největší favority na triumf v českém poháru společně s rivalem Spartou a plzeňskou Viktorií. Sešívaní jsou obhájcem titulu, loni ve vyhecovaném finále pokořili 2:0 Spartu po gólech Douděry a vlastního gólu Panáka.

Trpišovského družině se zatím v novém ročníku daří. V lize jí se ziskem 23 bodů patří druhé místo, ovšem za Spartou se nachází pouze o skóre, vzájemný zápas o víkendu skončil nerozhodně 1:1. Slavia si velmi dobře vede i v Evropské lize, v níž se dokázala kvalifikovat do základní skupiny a v úvodním klání vyhrála 2:0 na půdě švýcarského Servette. Střelecké produktivitě mužstva vévodí čtyřgólový Václav Jurečka.
SK HS Kroměříž

Fotbalisté Kroměříže odstartovali putování letošním MOL Cupem hned v 1. kole, v němž zvítězili 4:2 v Bohunicích, ve 2. kole uspěli těsným výsledkem 2:1 na hřišti Strání.

Hanácká Slavia je nováčkem ve druhé nejvyšší české soutěži, v níž je jasným cílem mužstva se zachránit a je evidentní, že to nebude vůbec jednoduché, momentálně se po deseti kolech nachází na třináctém místě s náskokem jediného bodu na patnáctý Prostějov. Svěřenci trenéra Červenky odešli z posledních dvou utkání bodově naprázdno, po těsné prohře 1:2 se Sigmou Olomouc B nestačili výsledkem 1:3 na pražskou Duklu. Nejlepším střelcem týmu je Jakub Dočkal s pěti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné středeční odpoledne. Vítám vás při sledování 3. kola MOL Cupu, u zápasu mezi Kroměříží a Slavií Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.