NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Carolina - 26. dubna 2024   01:30

Carolina
04:43' Burns  (Nečas, Teräväinen) • 10:25' Orlov  (Svečnikov, Chatfield) • 27:14' S. Aho II  (Svečnikov, Chatfield)
Islanders
Sestavy:
Sorokin (28. Varlamov) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Fasching – Engvall, Pageau, Lee – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.
Rozhodčí
UBS Arena, New York
Carolina
Sestavy:
Přenos se aktualizuje automaticky

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.

59:47'
Puk se nachází ve středním pásmu a Islanders už se k další šanci nedostanou.
59:21'
Islanders jsou na puku ve vlastním pásmu a musí znovu rozehrát.
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:55'
Canes se podařilo vyhodit z obranného pásma.
58:35'
Noah Dobson vystřelil po přihrávce Mike Reillyho, střela byla nepřesná a letěla mimo bránu.
58:06'
Semjon Varlamov už je na střídačce a New York to zkusí v šesti.
57:15'
Domácí se snaží usadit se v útočném pásmu, aby mohli nasadit šestého hráče do pole. Canes skvěle brání.
56:37'
Vhazování po pravici domácího brankáře vyhrává Carolina, je ale hned obrána o puk a Islanders jdou kupředu.
55:57'
Střela od modré Noaha Dobsona končí v lapačce Frederika Andersena.
55:10'
Ryan Pulock zavezl puk do útočného pásma a dostal se až na pravý kruh, netroufl si ale na střelu a následně byl o puk obrán.
54:29'
Noah Dobson nahazoval před bránu, kde puk zachytil bránící hráč Caroliny, čímž končí útok Islanders.
53:51'
Domácí se drží v útočném pásmu a tvoří tlak nad Canes, přichází střela Alexandra Romanova z levého kruhu. Frederik Andersen předvedl skvělý zákrok lapačkou.
52:40'
Martin Nečas nedokázal vybojovat puk za domácí bránou a Casey Cizikas se dostává před hostujícího brankáře, odkud následně i pálí a přivádí tím Frederiku Andersenovi menší problémy.
51:50'
Canes jsou znovu v útočném pásmu a kombinují. Nedostali se ale k žádné střele a Islanders vyhazují.
50:30'
Jalen Chatfield a Jack Drury se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý zmíněný nedokázal vystřelit přesně.
49:23'
Nejistá rozehrávka Frederika Andersena zpoza brány přivedla svému týmu menší problémy, nakonec tuto příležitost Islanders nedokázali využít.
48:40'
Noah Dobson byl ve slibné příležitosti, nedokázal ale překonat Frederika Andersena.
47:15'
Islanders se nakonec osvobozují a otáčí hru.
46:31'
Jordan Staal udržel útočnou třetinu a Carolina tak může dál pokračovat ve velkém tlaku.
45:49'
Martin Nečas ztratil puk v obranném pásmu a Kyle Palmieri začíná kombinovat. Islanders se dostávají k velké příležitosti, kterou ukončuje Frederik Andersen přilehnutím puku.
45:04'
Jake Guentzel se snažil o kličku před domácí bránou, bránící hráč Islanders přečetl plány Guentzela a znemožnil jeho akci.
44:16'
Jordan Martinook vypálil z levého kruhu, střela byla nepřesná a mířila mimo bránu.
43:48'
Jevgenij Kuzněcov získává puk na modré čáře a Carolina jde do útoku.
43:14'
Islanders posílají puk zpět do obranného pásma a míří prostřídat své hráče.
42:35'
Jalen Chatfield trefil Adama Pelecha hokejkou do obličeje, hra je přerušena, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
41:40'
Sebastian Aho nahrál na levý kruh, odkud z první vystřelil Jake Guentzel. Puk byl zblokován.
41:07'
Ještě půl minuty bude hrát Carolina přesilovku, musí ale rozehrávat z vlastního pásma.
40:30'
Bo Horvat zkusil vystřelit z téměř nulového úhlu, Frederik Andersen si pohlídal prostor u tyče.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je minulostí. První polovina byla aktivní od obou týmů. Islanders se dokázali rychle prosadit dorážkou Pierreho Engvalla, následně přerušil radost domácí arény Sebastian Aho střelou z mezikruží. Po tomto gólu začala být hra velmi nepřesná, jak v podobě přihrávek, tak i střel. Tuto část prolomil až Brock Nelson, který dorazil odražený puk a dodal domácímu týmu naděje před koncem druhé třetiny.
39:30'
Kyle Palmieri se dostal ke střele z velkého úhlu, následně se ještě snažil dostat na brankoviště pro dorážku do brány, puk už měl ale ve své moci Frederik Andersen.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jack Drury – 2 min., držení.
37:39'
Islanders právě vstřelili branku!
Islanders předvedli skvělou práci všech svých hráčů na ledě a na konci druhé třetiny snižují! Střela od modré, po dlouhé kombinaci v útočném pásmu, skončila na betonu hostujícího brankáře, odkud se puk odrazil přímo na holi BROCKA NELSONA, který dorazil kotouč do otevřené brány.
36:18'
Islanders musí ven z útočného pásma, kvůli signalizovanému ofsajdu.
35:10'
Pierre Engvall získal puk v útočném pásmu a nahrával do předbrankového prostoru. Nikdo jeho přihrávku nezachytil, sám se k puku znovu dostal, ale nepřišla žádná střela, která by mohla ohrozit hostujícího brankáře.
34:41'
Nepřesná přihrávka Canes na modré čáře před domácí branou končí ve středním pásmu.
33:37'
Pouze další nahození Islanders do útočného pásma, které získává do své moci Carolina.
32:55'
Anthony DeAngelo získává puk v útočném pásmu, ihned puk znovu ztrácí a dopředu jdou domácí.
31:45'
Carlině se nedaří udržet v útočném pásmu, na druhou stranu se Islanders nedaří vymyslet, jak přejet přes střední pásmo.
30:52'
Nepřesná přihrávka Alexandra Romanova ve vlastním pásmu končí na holi Jordana Martinooka, kterému se ale nedaří vystřelit z velmi dobré pozice.
29:26'
Islanders získávají puk ve vlastním pásmu a vyráží dopředu.
27:14'
Střídání v týmu New York Islanders:
ze hřiště odchází Ilja Sorokin, přichází Semjon Varlamov.
27:14'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes dávají další gól a odskakují znovu na rozdíl dvou branek! Rychlá akce při přejezdu přes střední pásmo, při které Andrej Svečnikov přihrával na mezikruží na holi SEBASTIANA AHA, který střelou přes bránícího hráče trefil místo pod lapačkou domácího brankáře.
26:35'
Jalen Chatfield rozehrává z vlastního pásma, následně zkouší nahodit na brankoviště Islanders, Ilja Sorokin puk vyráží.
25:24'
Islanders byli velmi pod tlakem, podařilo se jim nakonec vyhodit a dostat Canes z útočného pásma.
24:42'
Brent Burns pálil od modré a svou střelou zlomil hokejku kapitánovi Islanders, který je tak momentálně bez hokejky.
23:43'
Frederik Andersen přerušuje hru přikrytím kotouče a vzniká první šarvátka mezi hráči.
22:48'
Islanders dávají první branku a snižují na rozdíl jediného gólu! Anders Lee nahrál od zadního mantinelu na naprosto zapomenutého a osamoceného PIERREHO ENGVALLA, který z bezprostřední blízkosti zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Lee, Pelech
21:53'
Carolina vystřelila do modré, při zásahu puku se ale hostujícímu hráči zlomila hokejka a Ilja Sorokin byl nakonec bez práce.
20:57'
Domácí v plném počtu.
20:26'
Islanders vyhazují z vlastního pásma a k puku se dostává Brent Burns.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je za námi. Tento zápas je zatím naprosto odlišný od toho minulého. Islanders už mají 15 střel na bránu, což je o 3 více, než měli za celý poslední zápas. Carolina už tolik nedominuje, i přesto zatím udává tempo zápasu. První branku vstřelil Brent Burns a ve druhé polovině první třetiny se k němu přidal Dmitrij Orlov svojí přesnou střelou z levého kruhu. Stav po první třetině je tedy 0:2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:35.
20:00'
První třetina skončila.
19:57'
Martin Nečas vystřelil z první z pravého kruhu na otevřenou bránu. Ilja Sorokin předvedl skvělý zákrok a zachránil tak svůj tým před další inkasovanou brankou.
19:40'
Kyle Palmieri se dostal do útoku ve vlastním oslabení a pálil z pravého kruhu, trefil pouze boční síť.
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:57'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kyle Palmieri.
18:11'
Brady Skjei nahodil od modré čáry, nikdo puk netečoval, a tak Ilja Sorokin s jistotou vyráží.
17:41'
Carolina se dostává do útočné třetiny a začíná kombinovat.
16:58'
Střela Islanders od modré byla tečována přímo před hostujícím brankářem, který i přesto střelu vyráží betonem.
15:43'
Prudká střela Cal Clutterbucka z mezikruží trefila domácího hráče, od kterého se puk odrazil mimo bránu.
15:24'
Hosté v plném počtu.
14:53'
Canes znovu vyhazují a Islanders tak musí znovu zavést puk přes modrou čáru.
14:28'
Za minutu přesilovky vystřelili domácí pouze jednou, následně přišla střela Kylea Palmieriho z bezprostřední blízkosti, která byla sražena do ochranné sítě.
13:56'
Hostům se podařilo hned po vhazování vyhodit z obranného pásma a krojit tak cenné vteřiny z oslabení.
13:24'
Dmitrij Orlov – 2 min., nedovolené bránění.
13:20'
Přečíslení Canes dva na jednoho, které ale končí při přechodu přes modrou čáru.
12:58'
Carolina ztratila puk v útočném pásmu a Islanders jdou kupředu.
10:25'
Carolina přidává další gól a odskakuje na dvoubrankový náskok! Andrej Svečnikov skvěle vybruslil až na pravý kruh, odkud nahrál na holi DMITRIJE ORLOVA, který vypálil prudkou střelu z hranice levého kruhu a trefil pod lapačkou prostor u levé tyče. Asistence: Svečnikov, Chatfield
09:36'
Střela Mathewa Barzala byla odražena od betonu hostujícího brankáře přímo na holi Noaha Dobsona, který nedokázal zakončit do odkryté brány, díky skvělému zákroku lapačkou Frederika Andersena.
09:10'
Mike Reilly objel bránu Caroliny a snažil se zakončit bekhendem k pravé tyči.
06:59'
Islanders jsou před hostující bránou, nedaří se jim vymyslet jakákoliv kombinace, která by skončila střelou.
04:43'
Carolina otevírá skóre utkání! Po dlouhém pobytu Canes v útočném pásmu se ke střele od modré dostal BRENT BURNS, ta letěla přímo ke vzdálenější tyči a skončila v brankové síti. Asistence: Nečas, Teräväinen
03:51'
Střela Brady Skjeiho, kterou domácí brankář neviděl, nakonec skončila na betonu Ilja Sorokina.
03:30'
Kyle Palmieri dostal přihrávku zpoza brány na brankoviště, odkud se snažil dorazit puk za brankovou čáru.
02:52'
Jordan Staal zavezl puk do útočného pásma a snažil se prokličkovat na mezikruží, puk ale ztrácí a Islanders mají novou příležitost.
02:10'
Martin Nečas vybojoval puk u zadního mantinelu a Carolina může kombinovat. Nepřesná přihrávka dostává Canes před modrou čáru.
01:20'
Carolina nahazuje do útočného pásma, kde je jako první u puku hráč New Yorku a hra se znovu otáčí před hostujícího brankáře.
00:17'
První akci zápasu rozjíždí Islanders a k dorážce před bránou se dostává Pierre Engvall, puk nakonec minul.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Fasching – Engvall, Pageau, Lee – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin, DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Jarvis, J. Staal, Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Trevor Hanson, Pierre Lambert – Brandon Gawryletz, Tommy Hughes, Kiel Murchison.
Trochu nevýhodou Islanders před dalším utkáním je, že na svém ledě v této sezoně nedokázali na Carolinu najít recept a oba duely v základní části prohráli. I s play-off je velková vzájemná bilance 4-2 pro Carolinu (Hurricanes pro změnu v základní části prohráli oba domácí zápasy).
První zápas mezi oběma celky nabídl poměrně vyrovnanou podívanou. Carolina nakonec zvítězila 3:1, když dokázala ve třetí třetině strhnout vedení na svou stranu a v 59. minutě přidal pojistku do prázdné brány Martin Nečas.

Zatímco o prvním klání se dalo hovořit jako o defenzivněji laděném, druhé střetnutí přineslo pohlednou přestřelku. Islanders ještě na začátku 34. minuty vedli poměrně jednoznačně 3:1. Do zápasu však Hurricanes vrátil proměněnou přesilovkou Teravainen. Byť hosté dál drželi vedení o dvě branky, přišla ve třetí třetině závěrečná desetiminutovka a hned čtyři branky Caroliny, kterými domácí otočili skóre na 5:3.
Hokejisté New Yorku Islanders se poprvé v průběhu série prvního kola play-off představí na domácím ledě a pokusí se oplatit Carolině dvě porážky, které utržili na ledě soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.