FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bohemians - 6. dubna 2024   18:00

Ukončeno
Slavia
55' P. Ševčík  • 67' Chytil (Douděra)
2:1
(0:0)
Bohemians
90+3' Hůlka  (Huf)

Sestavy
Staněk – Vlček, Zima (46. M. Jurásek), Holeš (C), Zmrzlý – Oscar, P. Ševčík (86. Masopust) – Douděra (77. Tomič), Provod, Jurečka (86. Tecl) – Chytil (71. Zafeiris).
Náhradníci
Mandous – Sinyan, Ogbu, Tijani, Diouf, Van Buren.
Rozhodčí
Všetečka – Caletka, Antoníček
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
19034 diváků
Sestavy
Soukup – Ad. Kadlec, Křapka, Hybš – Köstl (25. M. Dostál), R. Hrubý, Hůlka (C), Kovařík – Hála (84. Huf) – Ristovski (68. Puškáč), Prekop (68. M. Kozák).

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě z Edenu pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek víkendu. Tak zase brzy na počtenou!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:12.
Klokani zabrali příliš pozdě a pěkná branka Lukáše Hůlky těsně před závěrečným hvizdem způsobila jen kosmetickou změnu výsledku. Slavia ve vršovickém derby vítězí 2:1 a minimálně do nedělního zápasu Sparty s Mladou Boleslaví se posouvá do čela Fortuna ligy.

Po bezgólové první půli zařídili triumf Slavie dva muži. Petr Ševčík premiérovou trefou v sezoně Klokany načal, druhou branku přidal o dost méně sváteční střelec – útočník Mojmír Chytil.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Bohemians právě vstřelili branku!
Prohlásit tenhle zásah jen za čestný by byl hřích. LUKÁŠ HŮLKA si na hranici šestnáctky našel zpětnou přihrávku Davida Hufa a fenomenální střelu z první zakroutil za Staňka, který se marně prolétl vzduchem. 2:1!
90+3'
Bohemians se pokusí o poslední ofenzivní výpad a alespoň čestný zásah.
90+2'
Kozák se akrobaticky položil do Dostálova centru a efektně vypálil, střela ale podobně jako ta Juráskova na druhém konci hřiště mířila na tribunu.
90+1'
Jurásek chtěl vyzkoušet Soukupovu pozornost svým typickým obstřelem, jenže balon zakroutil pramálo. Míč místo pod víko letí do hostujícího sektoru, který se nachází u rohového praporku.
90'
Tomičův centr odkopává Křapka, na balonu ale zůstávají domácí.
89'
Jurásek prošel z pravé strany šikovně do vápna a z úhlu zkoušel překvapit Soukupa, ten se ale roztáhl a vyráží na roh.
88'
Dostál zkoušel z jedničky centroval levou do vápna, Masopust byl ale v dobré pozici a odvrací na aut.
87'
Za pokřiku Tribuny Sever "Standa Tecl kanonýr" se domácí forvard hnal do šance, Křapka mu ale balon vypíchl na roh, z něhož Slavia branku Bohemians neohrozila.
87'
Staněk se musel činit! Kovařík vypálil pravačkou jedovku z hranice vápna, gólman Slavie nebezpečnou střelu boxuje před sebe.
86'
Kovařík nezvykle pravačkou pořádně prověřil Staňka
86'
Oblíbence domácích fanoušků Tecla přivítal na hřišti bouřlivý jásot.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Lukáš Masopust,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Stanislav Tecl.
85'
Klokani vysunuli presink a Zmrzlý tak svůj dlouhý pas napálil jen do Dostála, díky čemuž bude za chvilku vhazovat. Nejprve ale dojde ke střídání.
85'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Oscar).

Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Martin Dostál).

Sudímu Všetečkovi se nezamlouvala rozmíška mezi oběma plejery.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází David Huf.
84'
Kovaříkův centr nevypadal vůbec zle, jenže jej bohužel pro hosty poslal odehrál hlavou mimo nebezpečnou zónu zřejmě Jurečka.
83'
Puškáč si šikovně pustil balon okolo Vlčka, který mu podsekl stojnou nohu. Bohemians tak budou zahrávat přímý kop z naprosto identické pozice, jako Slavia před dvěma minutami, jen na branku Staňka.
82'
Centr ze standardky proletěl až k Dostálovi, který jej poblíž praporku poslal o Juráska mimo hrací plochu.
81'
Juráska asi třicet metrů od branky Bohemians fauloval Hrubý, Slavia se tak dočká dalšího volného kopu.
80'
Odvážná kolmice Ševčíka mířila do prostoru, kam si nabíhal Jurásek. K mladému křídlu sešívaných ale nedoputovala.
79'
Bohemians se budou moci dostat pryč z vlastní poloviny hřiště za pomoci vhazování.
78'
Slavia v poklidu kombinuje na obranné polovině a vypadá to, že si chce vývoj zbytku zápasu pohlídat.
77'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Michal Tomič.
Dnešní utkání sleduje 19034 diváků.
76'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (David Puškáč). Důvodem je pochopitelně nedovolený zákrok, jehož obětí byl Oscar.
76'
Po faulu na Oscara se domácí dočkají další standardní situace.
74'
Zafeiris následně svůj centr zleva přetáhl, ofenzivní snaha Slavia pokračuje z opačného křídla.
73'
Provod to zkusil pod zdí, jenže ta nevyskočila dost vysoko na to, aby míč prošel do malého vápna.
72'
Od praporku to Slavii nevyšlo, sešívaní to nyní zkusí volným kopem, který by se z fleku mohl převléknout za zkrácený roh. Exekuce se ujme buď Ševčík, nebo Provod.
72'
Douděra po přihrávce Juráska vlétl do vápna jako utržený vagón, přízemním zakončením na přední tyč ale Soukupa nepřekvapil. Roh pro domácí.
71'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Christos Zafeiris.
70'
Kozák zkusil obloučkem za beky vysunout Hálu, přihrávka byla ale moc dlouhá a i kdyby nebyla, Holeš i Vlček by k ní zřejmě měli blíže.
69'
První zákrok pro Jindřicha Staňka. Hála vypálil vnějším nártem, jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci a gólmanovi Slavie tak nenadělal výraznější potíže.
68'
ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází David Puškáč,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Matyáš Kozák.
67'
Chytil založil akci a zakončil ji za Soukupa, 2:0!
67'
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí soupeře ale poté znovu zamkli ve vápně a tlak nesl ovoce. Douděrův centr z pravého křídla do nebezpečného prostoru přesně našel místo, kam nabíhal MOJMÍR CHYTIL. Reprezentační útočník zakončil krkolomně, ale jeho pokus i tak mířil do sítě. 2:0!
66'
Zmrzlý přihrál na malé vápno Provodovi, který z jedničky zakončoval slabší pravačkou. Soukup si ale poradil, dal nohy k sobě a nenechal si dát jesličky.
65'
Po nepřesné přihrávce Jurečky se k míči dostal Prekop, který byl faulován Douděrou. Bek Slavie se ihned omlouvá a couvá na vlastní obranou polovinu.
63'
Podobně dopadl i Juráskův obstřel, který také neprošel přes blok zelenobílých těl.
62'
Oscar svoji střelu orazítkoval jen do Kadlece, Slavia je ale i nadále na balonu.
61'
Kovaříkův rohlík od praporku protečoval Holeš na vhazování pro Klokany.
60'
Ristovski nadvakrát centroval do vápna, nakonec z toho po dvou obranných zákrocích bude roh pro hosty.
59'
Douděra se pokoušel oslovit kolmicí sprintujícího Jurečku, jenže pasu dal příliš mnoho razance a hrát tak může Soukup.
58'
Domácí se dostali až do vápna, kde Chytil přiklepl balon Zmrzlému. Ten ale musel hrát patou a poslal merunu jen do rukavic Soukupa.
57'
Slavia kombinuje na útočné polovině a snaží se najít další skulinku v obraně hostí.
55'
Ševčík parádní ranou k tyči otevřel skóre! 1:0
55'
Ligová neprůstřelnost Lukáše Soukupa je u konce, Eden slaví. A je potřeba přiznat, že na tuhle utaženou ránu PETRA ŠEVČÍKA by byl asi krátký skoro každý gólman. Středopolař Slavie si našel na hranici vápna odražený míč po centru Oscara a tvrdou ránu poslal do sítě odrazem od tyče. Povedená trefa a pro Ševčíka premiérová v sezoně, 1:0!
55'
Juráskův přetažený centr na zadní tyč před Zmrzlým prodloužil DOstál.
54'
Nadějný brejk Bohemians po pravé straně táhl Hála, finální přihrávku na Ristovského ale přečetl Holeš v roli posledního hráče.
54'
Provodův zpětný pas do vápna odvrátila obrana zpět k záložníkovi domácích, který dostal možnost na reparát v podobě centru. Ten ale odhlavičkoval Dostál.
53'
Ristovski se po Hálově vhazování s přesilou ve vápně rval statečně, leč marně.
53'
Kovařík svedl dva tvrdé, ale čisté souboje s Juráskem, což rezultuje v aut pro hosty.
52'
Křapka nešikovně přizvedl Douděrův centr a pro svíci si musel dojít Soukup. Ten byl ale při pokusu o vyboxování míče nedovoleně atakován Jurečkou.
51'
Osmělili se i hosté, jenže Prekopův centr marně zleva hledal adresáta.
49'
Sešívaní se z vlastní poloviny bleskově dostali kupředu. Jurečka na pravém křídle elegantně prohodil Hrubého a štrádoval si to na branku, jeho nástřel na zadní tyč ale Soukup dokázal vykopnout mimo brankový prostor.
48'
Provod z pravé strany odvážně vnikl do vápna, odměny za kuráž se ale nedočkal. Naopak byl o balon okraden jedním ze soupeřů, kteří ho ztrojili.
47'
Protiútok Bohemians začali Hála s Prekopem, druhý jmenovaný pak vybídl k centru Kovaříka. Balon ale do rukavic skryl Staněk, který dnes zatím moc práce neměl.
46'
Dlouhý pas domácích prošel až k Jurečkovi. Bránící Křapka odehrál merunu k Soukupovi a následně se Jurečka poroučel k zemi, o faul se ale nejednalo.
46'
ze hřiště odchází David Zima, přichází Matěj Jurásek.
46'
Začal druhý poločas.
Slavia k nějaké změně sáhne. Na place není David Zima, nastupuje Matěj Jurásek. Jasné posílení ofenzivy.
Zelenobílá jedenáctka už se vrátila na hrací plochu ve stejném složení, v jakém zakončila první půli. Na příchod domácích se zatím stále čeká.
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
Eden se v prvním dějství gólové radosti na ani jedné straně nedočkal, o poločase je stav duelu mezi Slavií a Bohemians 0:0. Ve vršovickém derby jsou dle očekáváním aktivnějším týmem domácí, i ti ale na bránu za třičtvrtě hodiny vypálil jen dvakrát. S oběma pokusy si poradil gólman Lukáš Soukup, který tak zatím ani ve třetím ligovém zápase v životě neinkasoval. Nejblíže gólu byli slávisté po obloučku Oscara těsně před pauzou, který orazítkoval břevno.
45'
Oscarovi uletěl centr až na břevno!
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Chytil se hnal za zdánlivě ztraceným balonem a v souboji se dostal před Křapku. Následně zkusil překvapit Soukupa z úhlu, jenže střela letí směrem k postranní čáře.
45+2'
Kovařík zkušeně vystál Douděrův pokus o kličku a vypíchl mu míč takovým způsobem, že získal odkop od brány.
45'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Lukáš Soukup). Gólman hostí si dával na čas s výkopem už poněkolikáté, což sudí Všetečka nehodlá tolerovat.
45'
Teď při Klokanech stáli všichni svatí! Oscarův bochánek do vápna padal za Soukupa a nakonec orazítkoval břevno.
45'
Zmrzlý hlavou vracel centr do ohně, Kadlec odkopává míč na aut.
45'
Vlček dostal na pravé straně trestuhodně mnoho prostoru a na jeho centr si dělali zálusk snad tři spoluhráči. Ani jednomu z nich se ale nepodařilo zakončit.
44'
Hosty osvobozuje Kovaříkův odkop.
43'
Soukup v akci a znovu úspěšné! Zima z rohu vápna vyslal na branku Klokanů nebezpečný obstřel, jenže gólman Bohemians jej dokázal vyrazit na roh.
42'
Po Ševčíkově rohlíku na hlavu Chytila to v Edenu zahučelo, snajpr sešívaných ale po zatraceně vysokém výskoku nedokázal trefit bránu.
42'
Ani maska á la Zorro, kterou nosí kvůli zimní zlomenině v obličeji, nezabránila Dostálovi odhlavičkovat další nebezpečný pas do vápna.
41'
Douděrův centr proskákal na opačnou stranu hřiště až k Jurečkovi. Obléhání branky Bohemians pokračuje.
40'
Provod navedl míč na střed a pasem do křídla oslovil Vlčka, jehož zpětnou přihrávku ale dokázal Hybš tečovat tak šikovně, že nedošla k nikomu z domácích.
39'
Slavia na opačné straně asi prováhala ideální možnost zakončit, následně o míč přišla a navíc po chvilce fauloval Ševčík Kadlece. Míč pro hosty.
38'
Ristovski se parádním zpracováním dostal přes Holeše a kolmicí rozeběhl Hálu. Ten adresoval přihrávku na puntík Prekopovi, jenže nedokázal procpat míč přes Zimu.
37'
Dostál dostal balon na pravé straně a bez rozpaků jej poslal rovnou před Staňka. Gólman Slavie ošemetnou situaci vyřešil a skryl merunu do rukavic.
36'
Hála rozehrál volný kop nakrátko na Hybše, na jeho centr ale Hrubý nedosáhl.
36'
Přečin nakonec Zmrzlému prošel bez karetního trestu.
35'
Tohle zavání kartou. Zmrzlý nešikovným skluzem sestřelil pronikajícího Kadlece.
35'
Kovařík vyslal do vápna svůj typický centr levačkou, Zima jej ale dokázal hlavou odvrátit.
34'
Hybš okradl o balon Jurečku, hosté budou po zblokované přihrávce Hrubého pokračovat vhazováním.
34'
Kovařík chytře nakopl balon do Vlčka, takže vhazují hosté. Učiní tak z hloubi vlastní obranné poloviny.
33'
Douděra potáhl balon po pravém křídle a zpětným centrem téměř z úrovně brankové čáry hledal Zmrzlého. Zakončení levého beka Slavie z první mělo solidní parametry, Soukup ale vytasil perfektní reflexivní zákrok.
32'
Hosté si se standardkou poradili a domácí si naopak následně neporadili kombinačně tak, jak by bylo zdrávo. Sklepnutí Ševčíka směrem ke Zmrzlému bylo příliš dlouhé.
31'
Chytilova střela z otočky minula branku, jenže se tak opět stalo s tečí jednoho z Klokanů. Roh pro Slavii.
30'
Hála se pokoušel patičkou překvapit Vlčka, jenže neuspěl a do útoku se mohli vrhnout domácí. Centr Douděry ale proletěl malým vápnem, aniž by ho někdo usměrnil za Soukupa.
29'
Chytil po střetu s Křapkou padl na zem, penalta se nepískala
29'
Chytil se v šestnáctce obtočil okolo Křapky a padá k zemi! Všetečka gestem jasně naznačuje, že na penaltu je tohle ale málo.
28'
Poctivý návrat Kovaříka znamená, že k Oscarovi míč do vápna nedoputuje.
27'
Obří šance hostů, Prekop těsně minul míč
27'
Hála nasadil jesličky Zimovi, který jej poté fauloval. Míč ale převzal Prekop a výhodu využil bravurně, protože vyslal kolmicí do náběhu Ristovského. Po jeho centru dále útočili domácí a poté, co Kovařík napálil ostrý pas do malého vápna, chyběl Prekopovi jen malý kousek k tomu, aby ve skluzu z bezprostřední blízkosti zakončil.
26'
Provod se zlobí na Vlčka, jelikož mu z jeho kopaček byla adresována až příliš utažená přihrávka. Soukup tak zase předvede, jak kvalitně umí vykopávat.
25'
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Martin Dostál.
25'
Další lahodný pas Ševčíka letěl směrem k Chytilovi, jenže Kadlec natáhl nohu a nepustil míč za sebe. Po následných odrazech musel na zem Soukup, aby Slavia nekopala roh. Balon udržel ve hře jen o pár centimetrů.
24'
Ševčíkův bochánek na kraj vápna se Douděra pokoušel sklepnout někomu ze spoluhráčů, našel ale pouze bránícího Hybše.
23'
Pas Oscara byl ale na Zmrzlého příliš dlouhý a Soukup bude vykopávat.
22'
Provodův rohlík od praporku mířil na roh malého čtverce, kde ale hlídkoval Ristovski a odpálil merunu až k půlící čáře.
21'
Na jeho rozehrávku si musíme počkat, neboť za čáru odchází Köstl, jenž bude muset být ošetřen.
21'
Provod si na hranici vápna šteloval míč na silnější levačku, jeho zakončení nakonec tečoval Hůlka na rohový kop.
20'
Jenže po výkopu fauloval Ristovski ve vzdušném souboji Holeše a Slavia opět může rozjet ofenzivní kolotoč.
19'
Slavia i nadále držela soupeře v šachu těsně před vápnem. Oscarův pokus o finální přihrávku měl ale přílišnou razanci a Soukup tak může kolegům přinést kýžené uklidnění.
19'
Tlak Slavie pokračoval. Centr z pravé strany se snad od zad Chytila odrazil k Jurečkovi, tomu ale volej z úrovně puntíku vůbec nesedl a balon letí vysoko nad.
18'
Jurečka v tutovce přestřelil
18'
Zmrzlého nástřel do malého vápna vypadal hodně nebezpečně, Hybš byl ale rychlejší než soupeři a dokázal jej alespoň na chvíli odvrátit do bezpečí.
17'
Jurečka z hranice ofsajdu nabíhal na Holešův dlouhý pas, balon se ale sklouzl po trávníku a doskákal až k Soukupovi.
16'
Čiperný Douděra nacentroval do kapsy mezi obrannou linii a brankáře, nadějný míč ale nenašel nikoho v červenobílém.
16'
Kombinací po levém křídle to zkusili Klokani, sražený střílený centr Hály a skončil v rukavicích Staňka.
15'
Křest ohněm pro Soukupa. Gólman Bohemians musel předvést první vážnější zákrok a učinil tak s bravurou. Jurečka na něj po skvostném pasu Provoda postupoval sám, Soukup se ale gymnasticky roztáhl a pravačkou vypíchl balon útočníkovi Slavie při pokusu o kličku.
14'
Ševčík zkoušel kolmicí vyslat do samostaného úniku Douděru. Toho ale dobře pohlídal Hybš a pro balon si navíc na okraj pokutového území vyběhl Soukup.
13'
Hůlka důsledně dostoupil Chytila, jenže si neodpustil nedovolený zákrok.
12'
Zmrzlého přihrávka na Oscara postrádala nutnou přesnost, vhazovat bude hostující Köstl.
12'
Hra pokračuje od Davida Zimy, Hybš bude zřejmě v pořádku.
11'
V jednom z předchozích soubojů obral Hybš o míč Douděru, jenže si u toho asi lehce ublížil. Všetečka přerušuje hru a jde zkontroloval zdravotní stav obránce Bohemians.
10'
Do útočné třetiny se domácí neprokousali, dostanou ale možnost reparátu, neboť nákop Hůlky doletěl mimo hřiště. Vykopává Staněk.
9'
Ristovski zezadu lehce popostrčil Zimu, což neuniklo zraku sudího. Hrát tedy mohou slávisté.
9'
Zimův odkop mířil za postranní čáru, aut pro Bohemians.
8'
Do vápna Klokanů se vřítil Douděra, jenž ucítil na zádech Kadlece a upadl. I kdyby zákrok sudí Všetečka posoudil jako penaltový, nic by se nedělo, neboť jeho kolega u postranní čáry signalizoval ofsajd.
7'
Edenem to zahučelo. Jurečka se dostal do dobré pozice, uvnitř vápna se mu ale nepodařilo zkrotit skákavý balon.
6'
Druhý centr v utkání se Douděrovi povedl o poznání lépe než ten předchozí. Do akce musel Soukup, jemuž se na jedovatý míč podařilo najít protijed v podobě boxerského úderu.
5'
Bohemians se stále drželi na útočné polovině. Slavia nedůrazně zakročila proti dlouhému autu Hály a Hrubý pálil z voleje levačkou. Jeho pokus se ale o nějaký ten metr do Staňkovy brány nevešel.
4'
Na pravém kraji kouzlil Daniel Köstl, v minulé sezoně překřtěný na "Robertoa Carlose z Ďolíčku". Poslední obhození mu sice vyšlo, včas ho ale zakřižoval Oscar.
3'
Ristovski šikovnou patičkou založil brejk, následně táhl míč směrem k brance Prekop. Jeho přízemní střelu tečoval Oscar a Staňkovy rychlé nohy zajistily, že hosté nebudou kopat roh.
2'
Hála se v prostředku hřiště dopustil nedovoleného zákroku, jehož obětí byl Petr Ševčík. Po rychle rozehrané standardce centroval Douděra nepřesně.
1'
Slávisté se hned na úvod prokombinovali do pokutového území, finální přihrávka Chytila směrem na puntík ale k nikomu ze spoluhráčů nedoputovala.
1'
Výkopu se ujali domácí v červenobílé, hosté oblékli zelenobílou. Tak, jak to během vršovického derby má být.
1'
Utkání právě začalo.
Dnešním dnem startuje na Slavii rok Františka Pláničky. Slavnostní výkop utkání tak provede jeho dcera.
Mimochodem, zahanbit se nenechali ani fanoušci hostí, kteří kontrovali vlastním choreem. Vypadá to, že bojovat se nebude jen na hřišti.
Obě zahajovací jedenáctky nastupují na trávník. Výkopu se dočkáme za pár chvil.
"Eden – stadion čar a kouzel". Tribuna Sever, na jejíž podporu se domácí budou dnes opět spoléhat, rozvinula první choreo dnešního fotbalového večera.
Četné absence Klokanů pak mají za následek, že hned dva hráči si mohou připsat premiéru v nejvyšší soutěži. Na lavičku kouče Jaroslava Veselého se vešly dvě opory třetiligového béčka – 25letý defenzivní záložník Darek Farkaš a o tři roky mladší krajní bek Radek Lehovec. Hlavně Farkaš má poměrně slušnou šanci, že se na plac dostane. Na lavičce hostí totiž není žádný další středopolař.
Hosté z Bohemians vsadili v brance na Lukáše Soukupa. Devětadvacetiletý gólman bude proti týmu, který ho vychoval pro velký fotbal, hájit unikátní bilanci. V lize totiž ještě nikdy neinkasoval, jeho neprůstřelnost trvá zatím 103 minut.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Staněk – Vlček, Zima, Holeš (C) – Douděra, Oscar, P. Ševčík, Zmrzlý – Provod – Jurečka, Chytil.
Náhradníci: Mandous – Sinyan, Ogbu, Masopust, Tijani, Zafeiris, Tecl, Diouf, Van Buren, M. Jurásek, Tomič.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Bohemians Praha 1905: Soukup – Ad. Kadlec, Křapka, Hybš – Köstl, R. Hrubý, Hůlka (C), Kovařík – Hála – Ristovski, Prekop.
Náhradníci: Reichl – M. Dostál, M. Kozák, Puškáč, Necid, Huf, Farkaš, Lehovec.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Všetečka – Caletka, Antoníček.
VAR: Černý – Podaný.
Posledních pět vzájemných zápasů v lize

29.10.2023 Bohemians – Slavia 0:2 (20. Tomič, 67. Chytil
7.5.2023 Slavia – Bohemians 6:0 (30., 48., 53. a 84. Jurečka, 57. Douděra, 82. Van Buren)
22.4.2023 Slavia – Bohemians 3:0 (13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra)
30.10.2022 Bohemians – Slavia 1:4 (2. Květ – 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka z pen., 76. Lingr)
20.2.2022 Slavia – Bohemians 1:0 (43. Olayinka)
Bohemians Praha 1905
Zelenobílí jsou v průběžné ligové tabulce desátí. Jak bylo zmíněno níže, Klokanům se proti rivalovi z městské části nedaří. Bohemians ale před týdnem jednu sérii ukončili. Po deseti duelech bez vítězství porazili 2:0 Jablonec a budou dychtit po tom, aby za své vzalo i trápení v derby týmů, které od sebe dělí jen dvě tramvajové zastávky.

Pro to, aby si Bohemians z Edenu konečně odvezli nějaké ty body, bude třeba fungující obrana. A kdo jiný by se o ni měl postarat, než univerzál Lukáš Hůlka. Devětadvacetiletý stoper či defenzivní záložník při absenci Josefa Jindřiška plní roli kapitána a ač má většinu povinností na vlastní půlce, občas za to umí vzít i ve vápně soupeře. Podobně jako ve zmíněném duelu proti Jablonci, kdy zapsal gól a asistenci.
SK Slavia Praha
Druhá Slavia jde do derby, které by dle papírových předpokladů mělo dopadnout jasně. Sešívaní zapsali tříbodový zisk v šesti posledních ligových zápasech proti Bohemains a pokud v nastoleném trendu budou pokračovat, minimálně do neděle se posunou na první místo tabulky. Z posledních dvou měření sil v Edenu mají proti Klokanům navíc úctyhodné skóre 9:0.

Slavia bude v předních řadách zajisté spoléhat na Václava Jurečku. Devětadvacetiletý forvard na poslední tři ligová kola nastřílel pět branek, naposledy dvougólovým příspěvkem sestřelil Slovácko, odkud do Edenu přišel. S patnácti trefami ve čtyřiadvaceti duelech je navíc nejlepším střelcem ligy. A když hrála Slavia doma s Bohemians naposledy, Jurečka se prosadil hned čtyřikrát.
Krásnou sobotu všem fanynkám a fanouškům české kopané. V dnešním duelu 27. kola Fortuna ligy vyzve SK Slavia Praha vršovické sousedy, Bohemians Praha 1905. U sledování textového přenosu vás vítám a přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.